KONTAKTA OSS

Växel

0471-24 90 00

Reception/museibutik

0471-24 93 60

E-post

info@theglassfactory.se

Ulf Ogenbrant, Museichef

Telefon 0471-24 92 20
ulf.ogenbrant@emmaboda.se

Börje Åkerblom, Samlingsansvarig

borje.akerblom@theglassfactory.se

Catrine Hedsved, Reception och bokningar

Telefon 0471-24 93 60
catrine.hedsved@emmaboda.se

Maja-Stina Johansson Wang, Reception och bokningar

Telefon 0471-24 93 60
Maja-Stina.Johansson-Wang@theglassfactory.se

Anders Wennerhag, Hot shop manager

Telefon 0471-24 93 62
anders.wennerhag@emmaboda.se

Mikael Jacobsson, Glasblåsare

Telefon 0471-24 93 61
mikael.jacobsson@emmaboda.se

Peter Kuchinke, Maestro Vetrario

Telefon 0471-24 93 58
peter.kuchinke@emmaboda.se

Max Syron, utställingstekniker, curator

Telefon
max.syron@theglassfactory.se

Dagmar Schützendorff Klaja, Museiassistent

Telefon 0471-24 92 32
dagmar.klaja@emmaboda.se

Malin Glännestrand, Utställningsdesigner, tekniker

Telefon 0471-24 93 64
malin.glannestrand@emmaboda.se